Kupujesz mieszkanie? Które piętro będzie najlepsze?

Ofert sprzedaży mieszkań w Krakowie jest bardzo dużo. Niektóre dotyczą mieszkań w kamienicy, inne w bloku z lat 50-tych, czy 90-tych. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego nie bardzo mamy wpływ na to, na którym znajduje się piętrze. Kupując jednak mieszkanie w Krakowie od dewelopera często możemy wybierać lokalne na różnych piętrach. Które piętro jest najlepsze, a które cieszy się najmniejszym powodzeniem?

Wiele osób obawia się parterów. Są najniżej położone, a więc łatwiejsze do spenetrowania przez złodziei. Nie ma jednak się czego obawiać, ponieważ wiele mieszkań w Krakowie znajduje się na ochranianych i monitorowanych osiedlach, dodatkowo ceny mieszkań na parterze są niższe, więc zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w dobry alarm z powiadomieniem albo w żaluzje antywłamaniowe. Parter jednak jest niezwykle wygodny, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Nie trzeba nosić wózka, gdy nie działa winda, panuje w nim latem chłód, dzieci mogą swobodnie biegać i skakać, a czasami na parterze znajduje się ogródek, który należy tylko do właściciela mieszkania. Można taki ogród dowolnie zaaranżować i ogrodzić, dzięki czemu dzieci zyskują dodatkowe miejsce do zabawy.

Mieszkanie po środku pionu zwykle jest lepiej dogrzane, więc oszczędzamy na opłatach. Niskie piętra docenią też osoby starsze, które mają problem z wchodzeniem po schodach, ale też mogą na 1-2 piętro wejść bez zadyszki, w przypadku gdy windy nie ma.

W przypadku Krakowa, atrakcyjne będzie także mieszkanie na wyższych kondygnacjach, bo wiąże się z pięknymi widokami. W zależności od położenia możemy mieć widok na Wawel, Rynek, Kazimierz, a nawet na pobliskie Tatry! Na wysokich piętrach nie ma też much, komarów i gołębi. Jest też ciszej, bo nie słychać typowych na niższych piętrach odgłosów chodzenia sąsiadów, nikt też nie stuka od góry, gdy mamy mieszkanie na najwyższym piętrze. To dobry wybór dla osób młodych i sprawnych, ceniących sobie spokój i ciszę.