Nowe biuro – kupujemy pierwsze meble biurowe

Bez mebli nie można urządzić żadnego biura. Są niezbędne do pracy przy komputerze, siedzenia, przyjmowania klientów i zbierania dokumentów czy projektów. Meble biurowe kupimy zarówno przez Internet, jak i w stacjonarnych salonach meblowych. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania biurka, szafek, regałów i fotela do biura?

Jak każdy zakup, w przypadku mebli biurowych dosyć kosztowny, musimy dobrze przemyśleć, jakie meble będą nam potrzebne i w jakiej stylistyce utrzymane będzie nasze biuro. Jeśli nie znamy się na dekorowaniu wnętrz i nie chcemy wynająć profesjonalnego projektanta, lepiej nie eksperymentować i postawić na jasne, proste meble biurowe. Jeśli zależy nam na podkreśleniu statusu, możemy urządzić biuro w stylu staromodnym, z dębowymi, ciężkimi meblami, ale nie jest to konieczne. Już nawet w biurach, które właśnie z takim wystrojem się kojarzyły, zachodzą zmiany i większym powodzeniem cieszą się proste, lekkie meble biurowe w kolorze naturalnego, jasnego drewna, czy też wykończone na wysoki połysk. Ważne jest jednak to, by meble były estetyczne, ale też praktyczne. Biurka muszą pomieścić wszelkie sprzęty, a szafki nie mogą przytłaczać wnętrza. Zastanówmy się więc nad tym, jaki metraż mamy do wykorzystania, czy pod oknem uda się ustawić więcej, niż jedno biurko i w jaki sposób wykorzystać przestrzeń tak, by swobodnie się po niej poruszać albo przeciwnie – by nie sprawiała wrażenia pustej i niezagospodarowanej.

Jeśli nasze biuro podzielone jest na kilka mniejszych, najbardziej reprezentacyjnymi miejscami powinna być recepcja i biuro menedżera, prezesa czy innej osoby, która spotyka się z klientami. W biurach, w których pracownicy skupiają się przede wszystkim na pracy przy komputerze, bardziej niż wystrój liczy się ergonomia, czyli miejsce na sprzęty biurowe oraz wygodne fotele czy krzesła do pracy. Pamiętajmy, że chociaż kobiety w biurze większą wagę przywiązują do estetycznego urządzenia biura, niż mężczyźni, to samo wykończenie biura, w którym spędzamy wiele godzin dziennie ma wpływ na jakość wykonywanej pracy, niezależnie od tego kto pracuje w biurze i jaką pracę wykonuje.