Szafka łazienkowa – jak wybrać?

Wyposażenie łazienkowe, ze względu na specyfikę tego pomieszczenia, jest mocno skonkretyzowane. Jednym z jego rodzajów są różnego rodzaju szafki.Występują one na rynku w wielu formach, dlatego warto dokładnie przeanalizować każdą z nich, by mieć pewność, jakiego wyboru dokonać będąc na zakupach w sklepie. Pierwszym produktem, o którym warto powiedzieć kilka słów, jest szafka dopasowana do umywalki. Sprzedawana jest razem z armaturą, dzięki czemu będziemy mieć absolutną pewność, że wszystko ze sobą pasuje wprost idealnie, Produkt zalecany przede wszystkim do łazienek, w którym dysponujemy sporą przestrzenią przy lustrze.

Meble łazienkowe to w większości produkty wiszące, także szafki. Ich największą zaletą jest to, że zajmują miejsce wyłącznie na ścianie, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem wtedy, gdy dysponujemy łazienką o niewielkim metrażu. Warto wspomnieć również o tym, iż szafka wisząca może zostać przez nas zamontowana w dowolnie wybranym miejscu – pod lustrem, nad umywalką, przy wannie, gdziekolwiek tylko chcemy. Szczególnie polecane są również modele narożne.

Skoro omówiliśmy produkty wiszące, nie możemy zapomnieć także o szafkach stojących. Ich wybór jest niezwykle szeroki. Możemy zdecydować się zarówno na modele niewielkie, idealnie sprawdzające się pod umywalką, jak i na dużych rozmiarów szafki, w których znajduje się naprawdę sporo miejsca. Doskonałe miejsce na przechowywanie różnego rodzaju środków czystości.

Znajdujące się na rynku meble łazienkowe mogą zostać wyposażone w przestronne półki bądź szuflady. Są one zróżnicowane również pod względem sposobu otwierania drzwi. Zakupić możemy chociażby standardowe modele skrzydłowe, ale także produkty żaluzjowe czy otwierane poprzez naciśnięcie drzwi. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zamontować w łazience szafki otwarte, czyli nieposiadające drzwi. Wyróżniają się one przede wszystkim niebywałą wygodą użycia, pamiętajmy jednak o tym, że wszelkie przybory łazienkowe będą widoczne dla wszystkich.